برای تماشای لوگوهای ارسال شده و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
گرافجو گوناگون هالو گرافیک در جام جهانی 2020

هالو گرافیک در جام جهانی 2020

هالو گرافیک در جام جهانی 2020

جام جهانی 2020

باور کردن این تصمیم ژاپنی ها کمی مشکل است. آنها تصمیم دارند که جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ را به صورت هولوگرافیک در بقیه استادیوم های دیگر کشورها نشان دهند. آنها برای عملی کردن این کار ۶ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته اند و قرار است که هر بازی در استادیوم با ۲۰۰ دوربین فیلم برداری HD ضبط شود. سپس این تصاویر به صورت همزمان به ۴۰۰ ورزشگاه در دیگر نقاط جهان فرستاده می شود. حالا شما می توانید در یک استادیوم در کشور خودتان بنشینید و فینال جام جهانی را در ورزشگاه مقابل خودتان ببینید. چرا که فناوری هولوگرافیک مانند چیزی است که در فیلم های جنگ ستارگان دیده اید. شما بازیکنان را در وسط زمین فوتبال مقابل تان می بینید.
در این پروژه حتی میکروفن هایی هم در سراسر زمین فوتبال نصب خواهد شد تا صداهای بازیکنان، شوت زدن و ... را به بقیه استادیوم ها منتقل کند. آقای کیو مدیر اجرایی این پروژه می گوید که شما ممکن است فناوری لازم برای اجرای این پروژه را مانند رویا ببینید. اما خواهید دید که طی ۱۲ سال آینده چقدر تکنولوژی تغییر خواهد کرد و ما تصور می کنیم که تا سال ۲۰۱۶ فناوری های لازم برای این کار را در اختیار داشته باشیم.
به گفته ژاپنی ها اجرایی شدن این طرح سبب می شود که تماشاگران مسابقات جام جهانی فوتبال در استادیوم ها ده ها برابر شود و این بخشی از برنامه آنها برای به دست آوردن میزبانی این مسابقات برای سال ۲۰۲۲ است. البته این طرح آنقدر جالب به نظر می رسد که باعث می شود هر کسی از میزبانی ژاپن در صورت موفقیت این طرح پشتیبانی کند چرا که در این صورت می توانیم مسابقات بزرگ فوتبال دنیا را در استادیوم های شهر خودمان ببینیم.

تهیه و تنطیم از:  مجتبی گیوی 1391

هالوگرافیک ژاپن 2020
هولوگرام: تصویر سه بعدی که از ترکبب شعاع نور لیزر یا سایر منابع نوری منسجم ایجاد می شود.

المپیک 2020

تکنولوژی هالو گرافیک

شایان ذکر است تکنولوژی هالو ویژن اولین بار در آمریکا اختراع شد که برای آزمایش تصویر یک موبایل را با آن در خیابان های شهر به نمایش در آوردند و به گفته حاضرین در این شو کیس آنقدر تصاویر به واقعیت نزدیک بود که مردم فکر میکردند یک ماکت واقعی از موبایل را دیده اند اما وقتی دست خود را به طرف این منبع نورانی میبردند متوجه میشدند که تصویر مجازی هست که آنها فکر کردند جسم و یا شی فیزیکی میباشد.این تکنولوژی با شکست نور و تمرکز آن در یک نقطه ابداع شده است.

پویا گلستانه

منبع: شبکه طراحان گرافیک ایران

 
پنجره ای بسوی
گـزیـده مطـالـب