برای تماشای لوگوهای ارسال شده و اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید
گرافجو فراخوان فراخوان هشتمین سوگواره پوسترهای عاشورایی (مهلت 93/8/10)

فراخوان هشتمین سوگواره پوسترهای عاشورایی (مهلت 93/8/10)

امتیاز کاربر: / 0
بدخوب 

 

 

فراخوان هشتمین سوگواره پوسترهای عاشورایی

فراخوان هشتمین سوگواره پوسترهای عاشورایی منتشر شد.
متن این فراخوان بدین شرح است:

حوزه هنری فراخوان هشتمین سوگواره هنر عاشورایی (پوسترهای عاشورایی) را با دو موضوع حماسه عاشورا و مادر شهید منتشر کرد.
حوزه هنری انقلاب اسلامی در نظر دارد با هدف بهره مندی از ظرفیت‌های واقعه کربلا در زمینه خلق آثار تجسمی هشتمین سـوگواره هنــر عاشورایـی (پـوستـرهای عاشورایـی) را هم‌زمان با محرم‌ و صفر سال 1436ﻫ.ق در آذر‌ماه 1393ﻫ.ش بـرگزار کند.
علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با در نظر داشتن شرایط و مقررات سوگواره به دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال کنند.
هشتمین سوگواره هنر عاشورایی در بخش‌های: سوگواره،  پوستر،  تصویر‌سازی و پرچم‌های سوگواره را دو موضوع حماسه عاشورا و مادر شهید تشکیل می‌دهند.
مقررات شرکت در این سوگواره به شرح زیر اعلام شده است:
جهت ثبت‌نام، تکمیل فرم شرکت و دریافت کد رهگیری به سایت www.artfest.ir مراجعه شود.
هر هنرمند می‌تواند هم‌زمان در هر سه بخش شرکت نماید .
شرکت‌کنندگان می‌توانند در هر موضوع حداکثر 3  اثر ارائه نمایند .
آثار پوستر به صورت پرینت رنگی در قطع A3 به همراه فایل اثر با فرمت tifو dpi 300  در ابعاد 100در 70 بر روی لوح فشرده ارسال شود.
آثار تصویرسازی به صورت اصل اثر در قطع حداکثر یک ضلع cm100 و تکنیک آزاد به دبیرخانه ارسال شود.
دبیرخانه جشنواره مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی خود استفاده کند.
توجه به جنبـه‌های زیبایی‌شناسانـه و نگاه طـراح در استفاده از نشانـه‌ها و عنـاصـر تصــویـری شایستــه در داوری حایـز اهمیت خواهد بود.
آثـار رسیده توسط هیـأتـی متشکل از کارشنـاسان، استادان و صاحبنظران ارزیـابـی شده و آثـار انتخابـی در ابعاد 100در 70 چاپ و در نمایشگاه عرضه خواهد شد. نمایشگاه آثار در نگارخانه ابوالفضل عالی و خانه عکاسان حوزه هنری برپا خواهد شد.
به تمامی هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد گواهی شرکت و کتاب نمایشگاه اهداء می‌شود. آثار ارسالی به دبیرخانه می‌بایست پیش از این در هیچ جشنواره هنری شرکت نکرده باشد.
حضور برگزیدگان در مراسم پایانی سوگواره الزامی است و عدم شرکت به منزله انصراف تلقی خواهد شد.
گفتنی است جوایز بخش پوستر و پرچم در این سوگواره شامل دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال  به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ   20 میلیون ریال  به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ    10 میلیون ریال  به نفرات سوم در هر موضوع خواهد بود.
همچنین جوایز بخش تصویرسازی  به ترتیب دیپلم افتخار و مبلغ  35 میلیون ریال  به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ   25 میلیون ریال به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ  15 میلیون ریال  به نفرات سوم در هر موضوع اهدا خواهد شد.
گفتنی است شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار پوستر خود را تا دهم آبان‌ماه 1393 ارائه نمایند. زمان تحویل اصل آثارتصویرسازی نیز اول الی  17  آبان 1393 اعلام شده و امور اجرایی و آماده‌سازی آثار رسیده 22 تا 30 آبان ماه 1393 انجام خواهد شد.
داوری آثار رسیده به دبیرخانه بیستم آبان ماه 1393 و مراسم اختتامیه سوگواره، 10 آذر  خواهد بود.
شایان ذکر است نمایشگاه آثار رسیده به سوگواره تا اول دی‌ماه  1393 برپا خواهد بود
یادآور می‌شود شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را به آدرس: تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری، طبقه همکف ،دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری، صندوق پستی15815/1677 ارسال نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 05-84172204- 021 تماس بگیرند.

 
پنجره ای بسوی
گـزیـده مطـالـب